Piza mrożona - czy powinniśmy ją jeść?

Piza mrożona – czy powinniśmy ją jeść?

Nasza świadomość dotycząca wpływu jedzenia na nasze zdrowie i życie znacząco się ostatnio powiększyła. Bez przerwy natrafiamy bowiem na informacje dotyczące tego, co powinniśmy spożywać, a czego kategorycznie musimy na co dzień unikać. Lubimy jednak po prostu smaczne jedzenie, dlatego czasem nasze wybory żywieniowe nie są idealne. Zdarza nam się bowiem przynajmniej raz na kilka miesięcy zjeść taką pizzę mrożoną, która krytykowana jest dosłownie przez wszystkich zaznajomionych z tematem zdrowego odżywiania. Czy jednak jeden taki placek może nam rzeczywiście jakoś poważniej zaszkodzić?

Mrożone pizze na pewno nie powinny być podstawą naszej diety. A nawet jeśli wydaje się nam, że nikt nie je ich codziennie, jesteśmy w sporym błędzie. To ulubione dania wszystkich studentów! Osoby młode, które wciąż się kształcą, zazwyczaj cały swój wolny czas poświęcają na naukę lub spotkania ze znajomymi czy rozwijanie własnych pasji. Nie chcą gotować i nie mają na to nawet miejsca – żyją w ciasnych kawalerkach, w których brakuje podstawowych narzędzi i sprzętów do kucharzenia. Teoretycznie taka pizzeria jak np.  Pizza DaVinci z Bydgoszczy mogłaby im zawsze dostarczyć świeże i w miarę pożywne jedzenie, ale biednego studenta nie stać na to, by codziennie kupować sobie całą pizzę – jej koszt to przecież przynajmniej trzydzieści złotych. Gdybyśmy jednak rzeczywiście zainspirowali się stylem jedzenia studentów, już po paru tygodniach takiej diety odczulibyśmy jej spore negatywy. Zaczęlibyśmy mieć mniej energii. Nasz wygląd znacząco by się pogorszył – cera stałaby się szara i smutna, a włosy zaczęłyby wypadać. Brakowałoby nam niezbędnych witamin i minerałów, których w mrożonych pizzach niestety nie uświadczymy. Sięgajmy więc po nie wyłącznie wtedy, gdy naprawdę nie mamy nic innego do jedzenia.

Oczywiście jeśli mrożona pizza bydgoszcz zagości na naszym talerzu raz na kilka miesięcy, nic nam się nie stanie. Starajmy się jej jednak unikać, bo nawet ta najdroższa, wyprodukowana przez znaną w Polsce firmę nigdy nie będzie wartościowym posiłkiem.

LEAVE A REPLY

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *