Włoska kuchnia

A może na pizzę do Kielc?

Kuchnia włoska jest dobrze znana, ponieważ to świetny wybór na wiele okazji. Jej sztandarową potrawą jest oczywiście pizza. Każdy ją uwielbia, ale czy wiemy jaka jest jej historia? Ten okrągły, niepozorny placek był znany już w średniowieczu. Miał podobną formę do tych, które spotykamy w dzisiejszych czasach, ale początkowo był spożywany, jedynie przyprawiony bazylią i posypany serem. Z czasem zaczęto ją udoskonalać. Kiedy we Włoszech pojawiły się pomidory, nastąpił przełom.

Pizza stała się popularna na tyle, że zaczęto otwierać pierwsze lokale, zwane pizzeriami. Sam król Ferdynand II Burbon, odwiedził jedną z nich, aby przekonać się na czym polega jej fenomen. Ciekawostką jest, że od imienia jego żony, pochodzi nazwa jednej z nich, czyli margherita. Co prawda jej wygląd i co najważniejsze smak, nieco się zmienił ze względu na jej ciągłe ulepszanie, jednak pizzerie zostały po dzień dzisiejszy. Jeżeli więc uwielbiasz włoską pizzę tak jak my, pizzeria Fast w Kielcach zaprasza. Jeżeli lubisz tradycyjne smaki, przypadnie Ci do gustu neapolitana. Jest to oryginalne, cienkie ciasto z mozzarellą, bazylią i pomidorami. Dla miłośników mięsa polecamy pyszną chłopską, na grubym cieście. Jeśli jesteś koneserem serów, nie zawiedziesz się! Mamy także specjalnie menu dla wegetarian, bo przecież bezmięsna, wcale nie musi być nudna. Marghertia, capriciosa i firmowa to standard w naszej ofercie, który koniecznie musicie spróbować.

Każdy znajdzie coś dla siebie. Istnieje także możliwość stworzenia własnej wersji, poprzez dobranie składników, które najbardziej wam odpowiadają. Nasz lokal zapewnia świetną lokalizację oraz rewelacyjny wystrój wnętrza. Klucz tkwi nie tylko w perfekcyjnym smaku, rodem z włoskiej pizzerii, ale także w nastroju, który sprawia, że klienci chętnie do nas wracają po więcej. Odwiedzając Kielce zjedz dobrą pizzę i zostań na dłużej! Jeżeli jesteś w okolicy, serdecznie zapraszamy. Ostrzegamy jednak, że z każdym kolejnym kęsem, apetyt rośnie. Najlepsza pizza w Kielcach tylko u nas.

LEAVE A REPLY

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *