Jemy burgery

Jemy burgery

Bardzo podoba mi się ostatnio reklama burgera, który normalnie tak kusi, że człowiek najchętniej pd razu poleciałby go kupić, jeżeli miałby tylko taką możliwość. Dosłownie jest to piętrowy burger, który na pewno tak łatwo nie da się zjeść. Z daleka to przypomina małą, ale przynajmniej kilkupiętrową budowlę, na którą składają się najróżniejsze składniki. Poczynając od parteru tej smakowitej budowli napotykamy na bułkę z ciemnego lub jasnego pieczywa, która jest w odpowiedni sposób podgrzana, aby była chrupka. Do tego podgrzania używa się odpowiednich maszyn, gdzie tylko wsadza się bułki lub czasem tortiille ale to do innych dań.

Idąc w górę naszej budowli napotykamy na żółty ser, który pod wpływem ciepła sam się roztapia i delikatnie wycieka poza bułkę. Na serku ułożona jest cebulka świeża – zwykła, czosnkowa lub czerwona. Często są tam właśnie dwa rodzaje cebuli, aby ten smak był jeszcze wyraźniejszy. Dobra burgerownia zaraz za cebula położy sałatę – najlepiej strzępiastą o charakterystycznych liściach i dobrym smaku. Na sałacie znajdzie się wielki mistrz – czyli sam burger, samo mięso, które jest naprawdę bardzo grube. Teraz może nastąpić znowu powtórka sałaty, cebuli i sera. Do tego niektórzy życzą sobie jeszcze pomidora i ogórka kwaszonego. Czasem nawet pyszne domowe burgery zamiast jednego kawałka mięsa w swojej ofercie mają nawet dwa kawałki bardzo grubego mięsa. Wszystko oczywiście zakończone jest dachem, czyli bułką, która zamyka tą idealnie skomponowaną budowlę.

Takie właśnie „budowlane” burgery w Warszawie dostępne są w najróżniejszych miejscach, gdzie najecie się do syta. Może nawet będzie to na tyle dobre i syte, że nie będziecie mogli zjeść wszystkiego na raz. Tak, czasem takie sytuacje również mają miejsce. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie abyście Wasze zamówione jedzenie mogli zapakować i zabrać ze sobą do domu, gdzie ze spokojem będziecie mogli dokończyć konsumpcje.

LEAVE A REPLY

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *