Bary i restauracje w Gdyni

Bary i restauracje w Gdyni

Nadmorskie miejscowości w Polsce to miejsca chętnie odwiedzane zarówno przez Polaków, jak i turystów zagranicznych. Polskie morze staje się bardzo popularne. Co roku przybywa to odwiedzających, w każdym wieku, różnych narodowości. Wybrzeże słynie z przepysznej kuchni. Świeże ryby są to dostępne cały rok, a w wakacje pachną nimi wszystkie nadmorskie bary.
Na uwagę w tym regionie Polski zasługuje przede wszystkim Trójmiasto. Gdańsk, który zachwyca starówką, Gdynia – prężnie rozwijająca się i Sopot, który jest modnym ośrodkiem muzycznym – to trzy powiązane ze sobą miasta. Każde z nich warto odwiedzić i poznać z każdej możliwej strony, zarówno kulturowej, rozrywkowej, jak i kulinarnej. W każdym z tych miast odnajdziemy mnóstwo barów, restauracji, budek z jedzeniem i innych lokali gastronomicznych

Gdynia jest chyba najmniej popularnym miastem z tych trzech. Zupełnie niesłusznie. Gdynia oferuje turystom wiele atrakcji. Warto zobaczyć np. budynek Gdyńskiego Centrum Filmowego, statek – muzeum Dar Pomorza, odwiedzić teatry i muzea, czy wybrać się na spacer wzdłuż plaży. A co można zjeść w mieście? Właściwie wszystko, na co ma się ochotę. Jeśli zmęczymy się zwiedzaniem,możemy zamówić obiad w Gdyni z dowozem na miejsce. Prawie każda restauracja ma w ofercie możliwość dowozu. Jeżeli mamy ochotę na najlepsze jedzenie w Gdyni, znajdźmy restaurację, w której podają świeże morskie ryby. A gdy będziemy mieli ochotę na coś tradycyjnego, na przykład pizzę lub knedle, z pewnością znajdziemy te potrawy w przydrożnych budkach lub barach. Dla miłośników kuchni regionalnej też znajdzie się wiele okazji do wypróbowania potraw.

Rejony nadmorskie słyną ze znakomitej kuchni o wyrazistym i niepowtarzalnym smaku, który docenić można chociażby w dobrej pizzy. Można tu wymienić słynne śledzie po kaszubsku, ale nie tylko. Popularna jest też pieczona kaczka i ruchanki, czyli placuszki z ciasta chlebowego. I najważniejsze, czyli ryby pod każdą postacią.
W Gdyni organizuje się również wiele imprez kulturowych i rozrywkowych, takich jak Festiwal Filmowy czy Open’er Festival. Warto zaplanować wyjazd do miasta właśnie w czasie trwania imprez z zobaczyć wszystko na żywo.

LEAVE A REPLY

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *